VIII Muzyczny Spacer Ulicami Starej Pragi z zespołem Dobranotch z Petersburga

ok / spam?
0
głosów
KIEDY: sobota, 20.06.2015 r.

Start: 17:00 – Muzeum Warszawskiej Pragi (dziedziniec), ul. Targowa 50/52 – brama główna Bazaru Różyckiego, ul. Targowa 54 – podwórko przy ul. Okrzei 30 – dawniej Brukowa 30 - róg ulic Kłopotowskiego i Floriańskiej – dawny Żydowski Dom Akademicki, ul. Sierakowskiego 7 – Plac Weteranów – Park Praski
Finał: 19:00 – koncert finałowy w muszli koncertowej w Parku Praskim

W jedno z sobotnich popołudni, jak co roku na przełomie wiosny i lata, roztańczony tłum z grającym zespołem na czele na kilka godzin opanuje Bazar Różyckiego, okoliczne ulice i podwórka oraz Park Praski. Muzyczny Spacer Ulicami Starej Pragi od pierwszej edycji spotkał się z ogromnym entuzjazmem mieszkańców dzielnicy oraz przybyłych gości, więc 20 czerwca Stowarzyszenie MY zaprasza już na jego ósmą odsłonę.

Trasa co roku jest inna, ale jej ośrodkiem jest zwykle Bazar Różyckiego – najstarszy bazar w Warszawie. Tu bije serce Starej Pragi, podkreślając żywe tradycje handlowe i wielokulturowość dzielnicy. Podczas Spacerów do tej pory odkrywaliśmy również Szmulki, dawny targ rybny i najdłuższy blok w Warszawie, domy modlitwy, dawne miejsca rozrywki i wypoczynku oraz inne, nie wszystkim znane praskie zakamarki o zaskakującej architekturze i historii. Tym razem początek Spaceru zaplanowano na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi, które, po kilku latach budowy, wreszcie działa. To bardzo dobry punkt startowy – miejsce, gdzie skupiać się będzie cała historia Pragi, a jednocześnie malownicza sceneria na koncert plenerowy.

Jak co roku, do udziału w wydarzeniu zaproszono klezmerski zespół zza wschodnich granic Polski, aby przypomnieć o żydowskich korzeniach Pragi i jej wschodnich powiązaniach. W ubiegłych latach grali dla nas m.in. Nayekhovichi i Opa! z Rosji oraz Raskardaš Orkestar i Pushkin Kiev Klezmer Band z Ukrainy. Tym razem Muzyczny Spacer uświetni zespół Dobranotch z Petersburga (www.dobranotch.ru), który łączy motywy z melodii bałkańskich, klezmerskich i wschodnich oraz pierwsze szlagiery z czasów rozkwitu rosyjskich orkiestr dętych. W żywiołowym wykonaniu skrzypiec, klarnetu, saksofonu, tuby, banjo i perkusji, wraz z barwnym wokalem, koncerty Dobranotch porywają do tańca tak gości filharmonii, jak i wesela. Zarażają energią w równym stopniu na podwórku, co na głównym placu miejskim. Zespół ten ma na koncie występy w ponad dwudziestu krajach świata, sześć płyt autorskich i muzykę do szeregu dzieł filmowych.

Wspólnie z Dobranotch, w formie spaceru i przystanków muzycznych odświeżymy jednocześnie tradycję podwórkowych kapel, które były stałym elementem praskiego krajobrazu. Zespół poprowadzi Spacer wyznaczoną trasą aż do finałowego koncertu. Całą imprezę scali zaś „przewodnik-wodzirej”, który przybliży historie i anegdoty z poszczególnych punktów trasy Spaceru, a także aktywnie zachęci uczestników do tańca.

Projekt „VIII Muzyczny Spacer Ulicami Starej Pragi” jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnicy Praga Północ. Partnerami projektu są: Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Dom Kultury Praga

Komentarze

  • Jeszcze nie ma komentarzy.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Jeżeli nie masz jeszcze swojego konta, utwórz je w kilka sekund.

Zagłosowali na tą imprezę

Nikt nie głosował jeszcze na tą imprezę.

Uczestniczą

  •     Nikt nie uczestniczy.

Facebook

Imprezuj.org on Facebook

Konkursy - darmowe bilety

  • Brak konkursów.

Podobne imprezy

  • Brak podobnych.