Dzień otwarty w „Studio JA”

2012-01-01
Miasto: Warszawa
Miejsce: Studio Ja, Bartycka 24/26 , Warszawa

Kategoria: Warsztaty
Impreza dodana przez: mediametropolis
Dyskusja: 0 komentarzy

Tagi: studio ja, dzień otwarty, kultura... zobacz wszystkie
ok / spam?
0
głosów
W połowie października br. po raz pierwszy w Warszawie odbyły się oryginalne i twórcze zajęcia dedykowane dziewczynkom w wieku 13-16 lat. Spotkania mają na celu zachęcenie młodzieży do poszukiwania własnej świadomości. Projekt pod nazwą Studio JA, pomysłodawczyni i znanej reżyserki oraz scenarzystki Olgi Sawickiej powstał z pasji do kultury, harmonii i urody życia codziennego.
Zajęcia prowadzone są przez sześć kobiet sukcesu związanych z psychologią, teatrem, sztuką i muzyką, które chcą przekazywać i rozwijać swoją wiedzę. Skąd pomysł na te niekonwencjonalne zajęcia?
„Studio JA” to jedyne i niepowtarzalne miejsce w Polsce, które oferuje dziewczynkom i chłopcom w wieku 13-16 lat oraz kobietom bez ograniczenia wiekowego (18 lat i starsze), warsztaty dotyczące poszukiwania własnej świadomości. Jest to nowoczesna forma zajęć, które w sposób twórczy potrafią uzmysłowić wartości życia w kulturze oraz odpowiedzą na potrzeby młodych dziewcząt i chłopców pojawiające się w zderzeniu z perspektywą życia dorosłego.

Olga Sawicka, pomysłodawczyni projektu, od trzynastu lat gra w czołowych teatrach stolicy, a jednocześnie uczy aktorstwa w warszawskiej Akademii Teatralnej. Jak twierdzi: „Pomysł Studia JA urodził się „z braku”. Braku ładu, harmonii i urody codziennego życia. Zobaczyłam, że coraz częściej spotykam młodych ludzi, którzy może nigdy nie zetknęli się z czymś takim jak piękno szczegółu, piękno mowy, piękno ruchu. Znają oczywiście te pojęcia, ale nie wiedzą, że one ich też dotyczą”.
Studio JA oferuje 4-miesięczne zajęcia w wielu dziedzinach: począwszy od poprawnego mówienia, oswojenia się ze swoim ciałem, odnalezienia własnego stylu, poznania zasad savoir-vivre, budowania własnej niezależności, czy bycia bardziej uważnym. Zajęcia podzielone są według wieku oraz płci. „Kod Wachlarza” - pierwszy autorski pomysł zespołu, jest podstawowym kursem dedykowanym dla dziewcząt w wieku 13-16 lat, a „Kod Wojownika” dla nastoletnich chłopców, którzy będą potrafili walczyć o własne ideały i poglądy. Zajęcia są również dostępne dla Pań bez ograniczenia wiekowego, które mają potrzebę stania się eleganckimi i pewnymi swojej wartości kobietami.

Jak podkreślają twórczynie projektu: „Jeśli młodzież zainwestuje czas w swój rozwój wewnętrzny już teraz, zaprocentuje to w ich dorosłym życiu. Chciałybyśmy, aby wszyscy mieli szansę stać się świadomymi, mądrymi i pewnymi siebie ludźmi, by w przyszłości wykorzystanie swojego ogromnego potencjału było ich tajną bronią, której nie zawahają się użyć”.

Dzień otwarty w „Studio JA” odbędzie się 28 listopada na ulicy Bartyckiej 24/26. Zapisy na bezpłatne zajęcia z Kultury Języka, Dobrego Stylu, Ruchu pod adresem: studio@studioja.pl. Uczestnicy otrzymają zniżki na kolejne zajęcia, które rozpoczną się w lutym.

Więcej informacji: Beata Pałczyńska; bpalczynska@mediametropolis.pl; tel. 601 443 320; www.Studioja.pl
FB: facebook.com/projektstudioja

Komentarze

  • Jeszcze nie ma komentarzy.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Jeżeli nie masz jeszcze swojego konta, utwórz je w kilka sekund.

Zagłosowali na tą imprezę

Nikt nie głosował jeszcze na tą imprezę.

Uczestniczą

  •     Nikt nie uczestniczy.

Facebook

Imprezuj.org on Facebook

Konkursy - darmowe bilety

  • Brak konkursów.

Podobne imprezy

  • Brak podobnych.