Dni Wzajemnego Szacunku 2016: Marsz Wzajemnego Szacunku 09.11.2016

2013-11-13, godz. 18:00
Miasto: Wrocław
Miejsce: Synagoga Pod Białym Bocianem , ul. Włodkowica 5 , Wrocław

Kategoria: Spotkajmy się
Impreza dodana przez: fbk
Dyskusja: 0 komentarzy

Tagi: jewish, polish, historic, tolerance... zobacz wszystkie
ok / spam?
0
głosów
Marsz Wzajemnego Szacunku
9.11.2016, godzina 18:00
Dziedziniec Synagogi Pod Białym Bocianem, Włodkowica 5a

Zapraszamy w środę, 9. listopada o godzinie 18:00 do przyłączenia się do Marszu Wzajemnego Szacunku.

Marsz rozpoczniemy na dziedzińcu synagogi Pod Białym Bocianem, skąd wspólnie udamy się do pomnika na miejscu spalonej 9. listopada 1938 r. Nowej Synagogi przy ul. Łąkowej. Pamiętając o przeszłości, idziemy z nadzieją na lepszą przyszłość.
W tym roku marsz poprzedzony zostanie spektaklem wrocławskiego Teatru ZAR pt: „Rysa” (godzina 17:00), wydarzenie odbędzie się w synagodze. Wstęp wolny.
O godzinie 17:40 nastąpi także otwarcie wystawy Joanny Helander. To wyrywki z życia rodziny artystki, które związane są między innymi z przedwojennym Wrocławiem i ulicą Wallstrasse 33.

W 1938 roku w nocy z 9 na 10 listopada naziści spalili 36 synagog i domów modlitwy w Niemczech i Austrii. Taki los spotkał także tzw. Nową Synagogę we Wrocławiu. Na pamiątkę tych wydarzeń 9 listopada w Europie obchodzony jest jako Dzień Walki z Faszyzmem, natomiast we Wrocławiu organizujemy Dni Wzajemnego Szacunku.
Bente Kahan: „Spotykamy się nie tylko dlatego, żeby upamiętnić noc kryształową. To jest także marsz na rzecz tolerancji i szacunku wobec innych ludzi. To podstawowa wartość, którą chcemy głosić.”
Wydarzenia, które odbędą się 9. listopada po głównej części Marszu Wzajemnego Szacunku:
godz. 19:00 (parking Wyższej Szkoły Bankowej) Prezentacja tymczasowej wystawy amerykańskiej artystki Kitty Hubbard. Na jedynym ocalałym od zniszczenia fragmencie muru Nowej Synagogi zostanie pokazana historia wybitnego śpiewaka operowego i kantora, Selmara Ceriniego.
godz. 19:30 (synagoga Pod Białym Bocianem) „Wieczorem patrzą na księżyc” (90 min), reż. Joanna Helander, Bo Persson – w filmie twórcy badają związki współczesnego terroryzmu z nazizmem i faszyzmem. Reżyserzy rozmawiają z ofiarami ataków terrorystycznych z Algierii, Izraela, Kolumbii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych i Irlandii Północnej oraz ekspertami w dziedzinie terroryzmu. Po filmie dyskusja z udziałem twórców.
Bilet na film: 10zł (karnet na wszystkie filmy w synagodze od 7 do 13 listopada – 20zł), rezerwacje: bilety@fbk.org.pl / tel 71 782 81 23 / Bilety dostępne także godzinę przed filmem w synagodze.
Marsz Wzajemnego Szacunku realizowany jest dzięki wsparciu ze środków Gminy Wrocław. www.wroclaw.pl

Komentarze

  • Jeszcze nie ma komentarzy.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Jeżeli nie masz jeszcze swojego konta, utwórz je w kilka sekund.

Zagłosowali na tą imprezę

Nikt nie głosował jeszcze na tą imprezę.

Uczestniczą

  •     Nikt nie uczestniczy.

Facebook

Imprezuj.org on Facebook

Konkursy - darmowe bilety

  • Brak konkursów.

Podobne imprezy

  • Brak podobnych.