„Rachmaninow Gala”

2012-11-04, godz. 19:00
Wystąpią: Denis Matsuev, Alexander Sladkovsky,Sinfonia Varsovia

Miasto: Warszawa
Miejsce: Filharmonia Narodowa , Warszawa

Kategoria: Klasyczna
Impreza dodana przez: mediametropolis
Dyskusja: 0 komentarzy

Tagi: denis matsuev, sinfonia varsovia, filharmonia narodowa... zobacz wszystkie
ok / spam?
0
głosów
4 listopada w warszawskiej Filharmonii Narodowej wystąpi znakomity rosyjski pianista Denis Matsuev wraz z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Będzie to pierwszy z cyklu koncertów poświęconych twórczości Siergieja Rachmaninowa, organizowanych z okazji obchodów 140 rocznicy urodzin kompozytora.

Denis Matsuev to jeden z najbardziej uzdolnionych pianistów na świecie. Od czasu triumfu odniesionego w 1998 roku na XXI Międzynarodowym Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie szybko stał się gwiazdą światowego formatu i jednym z najbardziej docenianych pianistów swojego pokolenia. Jest wybitnym znawcą i wykonawcą dzieł Rachmaninowa, któremu w całości poświęci swoją najbliższą trasę koncertową. Pierwszym punktem światowego tournée „Rachmaniow Gala” będzie Warszawa, gdzie Denis Matsuev zagra z polską orkiestrą Sinfonia Varsovia.

„Rachmaninow Gala” to niezwykłe wydarzenie muzyczne organizowane na cześć wielkiego rosyjskiego kompozytora wspólnie z Fundacją im. Siergieja Rachmaninowa, utworzoną w 1999 roku przez jego wnuka, Aleksandra Rachmaninowa, żyjącego w rodzinnej rezydencji Rachmaninowów „Villa Senar” w Szwajcarii. Pan Aleksander Rachmaninow będzie gościem specjalnym listopadowego koncertu w Warszawie.

Polskim akcentem warszawskiego koncertu będzie występ znanej i cenionej orkiestry Sinfonia Varsovia pod dyrekcją rosyjskiego mistrza batuty Aleksandra Sladkovsky’ego. W programie znajdzie się II Symfonia e-moll, op. 27 i III Koncert fortepianowy d-moll, op. 30.

Partnerami koncertu są firmy Gazprom i EuRoPol GAZ, mecenasi kultury rosyjskiej w Polsce. To dzięki ich wsparciu cykl „Rachmaninow Gala” zostanie zainaugurowany właśnie w Warszawie.

Jubileuszowy koncert „Rachmaninow Gala” odbędzie się 4 listopada w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie o godz. 19:00. Bilety będą dostępne w kasach filharmonii oraz na stronie eBilet.pl od 1 września. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Komentarze

  • Jeszcze nie ma komentarzy.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Jeżeli nie masz jeszcze swojego konta, utwórz je w kilka sekund.

Zagłosowali na tą imprezę

Nikt nie głosował jeszcze na tą imprezę.

Uczestniczą

  •     Nikt nie uczestniczy.

Facebook

Imprezuj.org on Facebook

Konkursy - darmowe bilety

  • Brak konkursów.

Podobne imprezy

  • Brak podobnych.